عناصر سبک کلاسیک برای اتاق نشیمن

عناصر سبک کلاسیک برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از فضاهای خانه است که بیشترین زمان خانواده در اون سپری میشه، پس به توجه زیادی برای طراحی و دکوراسیون نیاز داره تا به محیطی گرم و دلچسب تبدیل بشه و لحظات خوبی رو برای خانواده رقم بزنه. علاوه بر زیبایی، همیشه باید سعی کنید فضایی هماهنگ و کارآ ایجاد کنید.

چه بخواید آخر هفته رو با خونواده بگذرونید، چه بخواید از دوستانتون دعوت کنید، آسایش، راحتی، جذابیت فضا و دلپذیری عوامل مهمی محسوب میشن. می‌تونید با انتخاب سبک دکوراسیون کلاسیک همه این عوامل رو یکجا کنار هم داشته باشید.

در اتاق نشیمن کلاسیک معمولا چوب حرف اول رو می‌زنه.

رنگ‌های گرم مثل کرم و قهوه‌ای، درکنار آبی و سایر رنگ‌ها جلوه زیبایی به این فضا میدن.

تزئینات در سبک کلاسیک به چند شکل دیده میشن: کوسن‌های تزئینی، آینه، تزئینات دیوار، قاب عکس‌ها یا تابلوهای هنری و …

در بحث طراحی کلاسیک اولین ترکیب به این شرح است: اتاقی تمیز با مبلمانی با فرم های منحنی و منبت کاری شده، رویه ها و منسوجات نرم و درجه یک و طراحی سلطنتی.

یک مثال خیلی معمولی در استفاده از المان های کلاسیک در طراحی یک اتاق، اتاق نشمینی با طیف های رنگ گرم و چوبی است که حس گرم و مهمان نوازی را خلق می کند.
اتاق نشیمن کلاسیک امروزی، ترکیبی هماهنگ  از وسایل به روز و راحت با طراحی محتاطانه، نوآوری های تمدن بشری، پیشرفت فناوری و طراحی زیبای ارتقا یافته در دیوار ها و سقف است.

رنگ و بافت ها در اتاق نشیمن با طراحی کلاسیک

سبک کلاسیک سبکی کاملا متقارن و هماهنگ است. همچنین دارای شخصیتی است که از اشکال صحیح، زیبا ولی با المان های دکوری محدود و طراحی خلاقانه شکل گرفته.

متخصصان این حوزه را برای طراحی رنگ ها و ترکیبات مختلف زیر را توصیه کرده اند:
زرد کم رنگ، سبز روشن، سفید، صورتی کم رنگ، سیاه، قهوه ای، قرمز روشن، سرخابی، شنی، زیتونی، سفید خامه ای و عاجی رنگ.

وقتی طراحی کلاسیک را در اتاق نشیمن اجرا می کنید، انتخاب رنگ ها باید جدی گرفته شود. زمانی که برای دکور دیوار ها کاغذ دیواری یا برای نقاشی فضای داخلی رنگ انتخاب می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که با رنگ وسایل و کف اتاق ست و هاهنگ باشد.

الگو های مختلف منسوجات  و موارد داخلی زیبا به نظر می آیند به شرطی که رنگ های گرم در آن ها به کار  رفته باشد اما دیوار هایی با رنگ های زرد، بنفش، نارنجی و صورتی روشن باید قاطعانه کنار گذاشته شوند.

ترکیب ایده آل، چوب رنگ روشن و جزئییات طلایی با سفید یا رنگ خیلی روشن روی دیوار ها و سقف است. ترکیب رنگ هایی همچون شرابی، برنزی و ماهگونی (قهوه ای متمایل به قرمز) نیز بسیار محبوب هستند. رنگ های روشن روی دیوار ها و سقف، با مبلمان و صندلی های سبز رنگ و وسایل قهوه ای هماهنگی زیبایی ایجاد می کند.

پارچه های مناسب سبک کلاسیک اتاق نشیمن

زمانی که نمای داخلی کلاسیک را برای اتاق نشیمن تان خلق می کنید، باید توجه ویژه ای به انتخاب و خرید پارچه ها داشته باشید. پرده ها، رویه کوسن ها، پوشش صندلی ها و مبلمان نمیتوانند ارزان قیمت یا بی کیفیت باشند.
مخمل، ژاکارد، تور، ساتن، تافته و ابریشم بهترین انتخاب ها هستندبه علاوه پرده های سنگین تزیین شده با آویز ها، همانند پرده های گرانقیمت ترکیب شده با پیچش و زیبایی قرنیز های مدرن برای نمای دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک مناسب خواهند بود.

طراحی این پنجره به خوبی زیبایی و تجمل سبک کلاسیک را برجسته می کند. پرده های ساده که منحصر به سبک های طراحی ساده تر  هستند و برای این سبک مناسب نیستند. معمولا از پرده های بزرگ و تجملاتی برای خانه های کلاسیک استفاده میکنند.

هچنین در مورد فرش: نه مصنوعی و نه ارزان.

فرش در طراحی اتاق نشیمن

گاهی یکسری از المان ها به اصالت و زیبائی منزل کمک شگرفی میکنند.

فرش و قالیچه از این دسته از وسائل اصلی هستند که وقتی در خانه پهن میشوند انگار روح تازه ای به بقیه وسائل منزل می دهند.

فرش های دستباف و اصیل ایرانی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی منزل دارد.

از دیرباز به دلیل زحمت های فراوان فرش بافان عزیزمان هزینه خیریداری فرش های دستباف در رنج بالایی از قیمت بوده است.

اما شما میتوانید از فرش های ماشینی با تم رنگی مشخص یا اصولا فرش هایی که رنگ کرم و سورمه ای دارند را برای طراحی داخلی منزل استفاده کنید.

برای طراحی اتاق نشیمن میتوانید از یک قالیچه ساده استفاده کنید که رنگ آن باید با دیگر وسائل اتاق نشیمن همخوانی باشد.

انتخاب وسایل برای اتاق نشیمن کلاسیک

وسایل دستچین شده نقش مهمی را در ایجاد فضای داخلی کلاسیک ایفا می کند چون این چیدمان اجسام است که یک سبک را در مسیر درست آن پیش میبرد.

جنبه اصلی و حیاتی اتاق نشیمن کلاسیک یک مبل بزرگ با رنگ روشن است. روکش مبلمان از منسوجات ساخته شده و روی سطح آن تزیین کوچک و مختصری اجرا شده است. شکل مبلمان و صندلی ها صاف، در گوشه ها گرد و ماده اصلی تشکیل دهنده آن ها چوب سخت است؛ این به آن معناست که وسایل باید سخت و محکم باشند.
همچنین در اتاق نشیمن کلاسیک، قفسه های باز به شما اجازه می دهند تا ظروف نفیس و سوغات های غیرمعمول و کمیابتان را در آنها قرار دهید.
تصور دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک بدون یک میز چای و قهوه کوچک و شیک سخت است. سطح میز می تواند از چوب و شیشه شفاف با دوام ساخته شود.

مهم ترین نکته در انتخاب میز این است که جنس و ظاهر آن به خوبی با جزئیات دیگر و عناصر داخلی هماهنگ باشد.
اگر تصمیم گرفته اید که اتاق نشیمن-پذیرایی در سبک کلاسیک داشته باشید، فرم بیضی شکل یا گرد و با پایه های منبت کاری شده را فراموش نکنید.

انتخاب رنگ و طرح برای دیوارها در طراحی اتاق نشیمن

برای دیوارهای اتاق نشیمن و یا دیواری که تلویزیون روی آن نصب است باید از یک رنگ ساده استفاده کنید.

زیرا وجود تلویزیون و دیوارکوب ها و هم اینکه بخواهید از کاغذدیواری استفاده کنید باعث شلوغی محیط میشود.

اگر به کاغذدیواری علاقمند هستید باید آن را با یک دیوار با رنگ ساده ترکیب کنید.

مثلا دیوار شیری را میتوانید با دیواری که کاغذدیواری طلاکوب دارد ترکیب کنید.

اگر میخواهید از رنگ های ساده برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده کنید میتوانید رنگ های بژ، طلایی، زرشکی، سبز یشمی و …. را انتخاب کنید.

نورپردازی در سبک کلاسیک برخلاف سبک مدرن کمتر باید باشد.

برای اتاق نشیمن میتوانید از قانون این سبک که تقارن است استفاده کنید و از دیوارکوب یا آباژور های سلطنتی در اطراف تلویزیون استفاده کنید.

دیوارکوب ها را از شیشه مات انتخاب کنید زیرا مانع ورود نور بیشتر به محیط اصلی میشود.

نورها را باید به گونه ای نتخاب کنید که متناسب با سبک انتخابی باشد.

در سبک کلاسیک بخاطراینکه از رنگ های با طیف رنگی تیره وطلایی در طراحی داخلی به کار گرفته میشود باید از نورهای زرد استفاده کنید.

زیرا نور سفید بیشترین کاربرد را در سبک کلاسیک دارد.

نورپردازی باید به گونه ای باشد که اگر تلویزیون را در مقابل آن قرار دادید نور به تلویزیون برخورد نکند زیرا باعث خستگی چشم میشود.

در حقیقت که چنین اتاق نشیمنی مورد نظر تمام اعضای خانواده برای استراحت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X